Zostałam sceną

9. Cosmos i Cant Ni Cantare

Na zdjęciu możemy zaobserwować Comę Ni Cres oraz (chyba) Cosmos. Fot. Karina Reske


Zauważyłam, że Internet w naszej bańce klimatycznej słabo ukazuje kulturę San Puerto, dlatego chcę napisać więcej o Comie oraz kontekstach jej życia.

Coma to potrójna zdobywczyni Golden TuttiQ w kategorii PerfoLipSync. Sławna stała się dzięki swoim umiejętnościom chowania się w ciele, co skłoniło samego Canta Ni Cantare do stworzenia cyklu rozpraw z zakresu ontologii.

Cant Ni Cantare to filozof oraz matematyk teatru. Jego teoria rachunku energetycznego i estetycznego, a także techniki obliczeń pierwiastka kosmicznego w spektaklach stały się punktem zwrotnym dla chaotycznego nurtu głównego sanpuertariańskiego teatru.

Na zdjęciu możemy ponownie zaobserwować Comę Ni Cres oraz (chyba) Cosmos. Fot. Karina Reske


W mitologii sanpuertariańskiej bardzo ważną ideą jest Cosmos. Nie mam pełnego wglądu w kulturę Comy, podczas tłumaczenia jej na język polski część znaczeń ulatuje, jednak postaram się tutaj opisać to, jak rozumiem ten wątek. Należy także pamiętać, że w San Puerto traktaty filozoficzne oraz naukowe przybierają różne formy zmysłowe, niektórych z założenia nie da się przełożyć na słowo pisane.

Cosmos to coś
co jest i nie jest
co się jawi i nie jawi
co się wynurza i cofa
to sfera napięć układająca się w coś więcej niż zjawiska obok siebie.

(forma zapisu przybliżona do wiersza, ponieważ nie wiedziałam co zrobić z przecinkami, żeby nie denerwowały)

Mam wątpliwości, czy to dla Państwa jakkolwiek zrozumiałe. Obie uważamy, że czerń jest niezłym środkiem przekazu Cosmosu, dlatego reszta wyjaśnień objawia się w zdjęciach, filmikach i spektaklu.

Pozdrawiamy serdecznie.

Na zdjęciu możemy po raz trzeci zaobserwować Comę Ni Cres oraz (chyba) Cosmos. Fot. Karina Reske